Geoblog.pl    marcin954    Podróże    Północna Walia - kraina gór, łąk i zamków króla Edwarda I    Z Manchesteru do Walii najlepiej wyruszyć z rana ;-)

Z Manchesteru do Walii najlepiej wyruszyć z rana ;-)

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Manchester

Dla mnie Walia to miejsce na poły magiczne, pasujące idealnie swym krajobrazem do powieści Tolkiena. Efekt magiczności potęguje świadomość iż jest tu bardzo wiele zamków. No i Walia jest krajem gdzie obok angielskiego, który wielu ludziom już spowszechniał, funkcjonuje walijski będący kompletnie innym językiem.

Do Walii dobrze jest wyjechać z rana aby nie załapać się na korki w okolicach Queensferry. To samo się tyczy powrotu, ale to trzeba mieć dar wróżki aby uniknąć korka.

Trasa na Colwyn Bay, Llandudno i inne miejscowości wiedzie częściowo wzdłuż wybrzeża także widać morze. Jak pojedziesz pociągiem to morze będzie ci towarzyszyło za oknem przez dłuższy czas. Jadąc w głębi lądu, krótsza trasą do Colwyn Bay miniesz zamek Rhuddlan - nie wiem czy jest otwarty dla zwiedzających.

Jadąc na zachód od Llandudna ma się niezłe widoki na trasie - górki, całkiem wysokie, morze, do tego tunele i czasami różnice poziomów. Można się poczuć jak w Hiszpanii czy Francji jak jest ładna pogoda.

Kasia
Kasia - 2012-08-11 18:11
Rhuddlan jest dostepny do zwiedzania, zima mozna wejsc nawet za friko :-)

Zasoby: 174 wpisy174 59 komentarzy59 1215 zdjęć1215 0 plików multimedialnych0

23.03.2018 - 26.03.2018