Geoblog.pl    marcin954    Podróże    Umocnienia Półwyspu helskiego    Dzień czwarty - umocnienia na cyplu półwyspu i powrót do domu
2016

Dzień czwarty - umocnienia na cyplu półwyspu i powrót do domu

Polska, Hel

W ostatni dzień poszliśmy na cypel półwyspu obejrzeć przedwojenną polską Baterię Artylerii Nadbrzeżnej nr 31 im H. Laskowskiego, następnie poszliśmy do latarni morskiej - wszystko jest bardzo blisko siebie. Na koniec musieliśmy wyjść z cypla i przejść przez całe miasto oraz wzdłuż portu wojennego aby dotrzeć do wraków niszczyli "ORP Wicher II" oraz "Grom II" pełniących w tym miejscu funkcję falochronu.

Miasto Hel czy też lepiej powiedzieć miasteczko jest małe ale stylowe, nie da się tam zgubić. My szybko znaleźliśmy najważniejsze obiekty w mieście stwierdzając, że to miejsce jest bardziej miejskie aniżeli wiele większych miejscowości jakie znamy.

Powrót do Szczecina w pojeździe szynowym PKP odbył się w ścisku i tłoku, ale nie było źle.

Obsługa w tych pojazdach zdecydowanie się poprawiła, konduktorzy zachowują się normalnie a nie jak osoby zmuszone do tej pracy.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

Zasoby: 174 wpisy174 59 komentarzy59 1215 zdjęć1215 0 plików multimedialnych0

23.03.2018 - 26.03.2018